štvrtok 19. marca 2020

Posledné 4 roky v kocke

Ahojte všetci, po štyroch rokoch znovu píšem na tento blog a cítim sa ako zloduch, že som len tak odišla a nechala tu všetko zapadať prachom. Veľa sa toho zmenilo, a tak začnem nie poporiadku, ale tým, čo mi napadne ako prvé.

Čítala som si moje staré príspevky a vidím v nich obrovskú energiu a kopu trápnych polovičných vtípkov. Milujem ich a zároveň neznášam, bohužiaľ ma neustále sprevádzajú životom, no už ich toľko nezdieľam s verejnosťou a trpia ich len moji blízki.

V roku 2016 som prestala písať príspevky a aj som dosť zanevrela na čítanie a začala som riešiť svoj súkromný život: zmysel našej existencie, moje sny, kto som, vzťahy a všetky tie problémy mladých ľudí, ktoré som chcela vyriešiť ešte ako -násť ročná. Či sa mi to podarilo? Neviem. Za tie štyri roky sa pôvodné problémy nejako krkolomne vyriešili a objavili sa ďalšie a ďalšie ...

Písal sa rok 2016. V lete som si urobila vodičák, bola som vo Florencii a oslávila som svoju osemnástku. Ďalší rok som sa pohádala so svojou jedinou kamoškou a nebavíme sa doteraz. Zaľúbila som sa a to mi tiež vydržalo až doteraz. V roku 2018 som zmaturovala, dostala som sa na vysokú školu v Ostrave a potom sa celý čas nediala skoro žiadna dráma. Budúci rok plánujem urobiť bakalárku a magisterské štúdium dokončiť v nejakom inom meste.

Počas týchto rokov som úplne neprestala písať, ale dialo sa tak len vtedy, keď som bola smutná a potrebovala som sa "vyrozprávať". A prišlo mi ľúto, že si už viac nezaznamenávam aj tie pozitívne veci a postrehy. Chcela by som to nejako nakopnúť zas, podeliť sa s vami o kúsok mojich myšlienok a opäť sa naučiť byť trochu otvorenejšia a zdieľnejšia.

Čo sa týka kníh, neboli to nijako prevratné 4 roky. Často som zámerne vyhľadávala nekvalitné knihy alebo som len dočítavala to, čo som mala už dávno v pláne. Momentálne čítam Scarlet od Marissy Mayer a stále sa neviem rozhodnúť, či sa mi to páči alebo nie. Prvá polovica knihy mi prišla dosť nudná, teraz sa to začína rozbiehať, tak uvidíme.

Veľmi stručne som vám popísala čo nové u mňa, budem rada, ak sa mi aj vy pochválite do komentárov. Držte sa, dúfam, že sa vidíme pri ďalšom článku čoskoro.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára